تبلیغات
:: [<-PostId->] - [<-PostDate->] - <-PostTitle->

قاصدک پاتوق - اگر میخواهید چاق شوید این مطلب را بخوانید

قالب گراف - مرجع قالب و گرافیک بلاگ دیزاین - سامانه طراحی سایت تبلیغات تبلیغات
 • نویسنده :
 • شنبه 21 مرداد 1391 ساعت: 09:58 ق.ظ
 •  چاقی

  اگر میخواهید چاق شوید این مطلب را بخوانید
  ی اشتهایی عصبی امروزه یکی از شایع ترین دلایل بروز لاغری در مردم است که به دلیل کارهای سنگین، پر مسئولیت و پرتنش به وجود می آید.

   

  در جامعه امروز ایران کمتر افرادی را می بینیم که به دنبال چاق شدن و افزایش وزن باشند. شاید دلیل اصلی آن موجی است که نه تنها در جامعه ایران بلکه در میان مردم بسیاری از کشورهای جهان برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد. از این روست که افراد اندکی را می توان در سالن انتظار پزشکان و درمانگران طب های طبیعی دید که برای افزایش وزن به مطب این گروه از متخصصان مراجعه کرده باشند. گروهی نیز که برای افزایش وزن مراجعه می کنند مقصودشان از مراجعه، رسیدن به تناسب اندام است و نمی خواهند بر وزنشان افزوده شود. این گروه از مردم به دلایل مختلفی دچار لاغری می شوند که از میان آنها می توان به رژیم بد غذایی، بی اشتهایی عصبی و اختلال های گوارشی اشاره کرد.
  برخی از این عوامل و شیوه های درمان آنها برای دستیابی به تناسب اندام را مورد بررسی قرار می دهیم.

  اختلال در هضم و جذب؛ دلیل لاغری
  مواظب دستگاه گوارش تان باشید!

  گاهی ممکن است اختلال در سوخت و ساز و متابولیسم بدن عامل لاغری افراد باشد، به همین دلیل این مسئله نیز باید توسط درمانگر یا متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. گاهی بروز مشکل در عملکرد دستگاه گوارش یا یکی از اندام هایی که در سوخت و ساز بدن تاثیر گذار است، موجب هضم یا جذب مناسب مواد غذایی و ماده مفید خوراکی ها شده و در مدت زمان کوتاهی کمتر از ۲ هفته موجب لاغری فرد می شود، پس برای رسیدن به وزن، متناسب و افزایش وزن، بهتر است افراد لاغر این مورد را نیز در نظر داشته باشند تا بتوانند از اصلاح رژیم غذایی شان نتیجه موثرتر و ماندگارتری بگیرند. با شناسایی علت اختلال در سیستم گوارشی می توانید برای درمان آن از یکی از متخصصان طب سنتی ایران یا طب سوزنی برای درمان کمک بگیرید.

  اهمیت رژیم غذایی سالم
  غذای سالم و مفید میل کنید

  درمانگران طب سنتی بر این باورند مواد غذایی که ما در طول روز مصرف می کنیم به مرور در بدن ما به خلط هایی مانند بلغم، صفرا، سودا و خون تبدیل می شوند. اگر مواد غذایی ما از مواد غذایی سالم، مفید و پرخاصیت باشد؛ هضم، جذب مواد و تشکیل اخلاط چهارگانه در بدن به درستی انجام می شود و بدن نیز پذیرای این مواد خواهد بود. اما اگر مواد غذایی که مصرف می کنیم نتیجه یک انتخاب بد یا ترکیبی از مواد غذایی نامناسب و بی خاصیت باشد، اخلاط نامناسبی در بدن تشکیل می شود و بدن آنها را جذب نمی کند.

  هر هفته از این غذاها بخورید
  تا می توانید شیرینی بخورید!

  درمانگران طب سنتی به افرادی که برای افزایش وزن و رسیدن به تناسب اندام به آنها مراجعه می کردند مصرف انواع حلیم، کله پاچه، خوراک گوشت اردک، خوراک کبک و گوشت بزغاله را توصیه می کنند. آنها معتقدند گنجاندن این مواد به سبد غذایی افراد لاغر به آنها کمک می کند که بر لاغری خود غلبه کنند. البته این درمانگران به افراد لاغر هشدار می دهند که این غذاها را با تجویز درمانگرشان به سبد غذایی خود اضافه کنند زیرا پیش از افزودن این غذاها به برنامه غذایی روزانه باید از سلامت جسمی خود مطمئن باشند و معاینه شوند.
  سایت پاتوق۹۸ : علاوه بر این، این درمانگران مصرف شیر برنج و شیرینی هایی مانند باقلوا، قطاب و خوردن پسته، فندق، بادام و کنجد و گنجاندن میوه های شیرین به سبد غذایی را از دیگر عوامل موثر در افزایش وزن افراد لاغر می دانند.

  تناسب حجم غذا و فعالیت روزانه
  کم خوری نکنید!

  درمانگران طب سنتی بر این باورند حجم کم غذا یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در بروز لاغری در زنان و مردان است. آنها بر این باورند بدن انسان نیروی خود را در طول روز بر اساس مواد غذایی و خوراکی هایی که مصرف می کند به دست می آورد و در صورتی که تناسبی میان حجم غذا و فعالیت های روزانه افراد به لحاظ فکری و جسمی وجود نداشته باشد، آنها دچار لاغری می شوند. در حقیقت سوخت و ساز غذا و میزان انرژی ای که تولید می کند فعالیت انسان ها را در طول روز تضمین می کند. بنابراین اگر میزان غذای دریافتی بدن در طول روز کم باشد، بدن به مرور زمان لاغر می شود، به همین دلیل انتخاب نوع غذا و میزان آن در افراد علاقه مند به افزایش وزن و تناسب اندام بسیار مهم است، یعنی ممکن است فردی بگوید من غذای زیادی مصرف می کنم اما غذایی که نام می برد در گروه غذاهای کم کالری باشد، در نتیجه مصرف این غذا با حجم زیاد هیچ تغییری در او ایجاد نمی کند.

  رابطه استرس و کاهش وزن
  عصبی نشوید

  بی اشتهایی عصبی امروزه یکی از شایع ترین دلایل بروز لاغری در مردم است که به دلیل کارهای سنگین، پر مسئولیت و پرتنش به وجود می آید. گاهی ممکن است یک خانم خانه دار نیز از این اختلال رنج ببرد و به دلیل تمرکز زیاد بر مشکلات خانوادگی در طول روز حین انجام فعالیت های روزانه اش به این اختلال عصبی مبتلا شود.
  سایت پاتوق ۹۸ : درمانگران طب سنتی نیز ناراحتی، اضطراب، غصه، استرس و فشارهای عصبی را از جمله دلایل کاهش اشتها و بروز لاغری در افراد می دانند. از این رو، اگر در گروه افراد پراسترس و پر مشغله قرار دارید و تصمیم دارید برای رسیدن به تناسب اندام چند کیلو وزن اضافه کنید، بهتر است پیش از شروع یک برنامه درمانی دقیق و رژیم غذایی مناسب، بر حالات روحی خود تسلط پیدا کنید و این مسئله را درمان کنید.

  این نکات را جدی بگیرید
  ۱ – در کتب طب سنتی عوامل مختلفی برای کاهش وزن و ابتلا به لاغری ذکر و توصیه هایی در این زمینه مطرح شده است.

  ۲ - افرادی که شغل آنها نیاز به پژوهش و تحقیق و کارهای علمی و مطالعاتی دارد و افرادی که پرتحرک اند و فعالیت های سنگین جسمانی دارند در مقایسه با افراد دیگر بیشتر در معرض لاغری قرار دارند.

  ۳ - افراد مبتلا به بیماری های کبدی یا بیماری هایی که منجر به بزرگی طحال در بدن آنها می شوند نیز از جمله افرادی هستند که ناخودآگاه در معرض لاغری قرار می گیرند.

  ۴ - آرامش خاطر و نشاط روحی و فکری از جمله عواملی است که به درمان لاغری کمک می کند و تاثیر زیادی در جذب موادغذایی و افزایش وزن دارد.

  ۵ - ابتلا به اسهال از مواردی است که موجب حفظ ریتم کاهش وزن می شود. این مکانیسم در حقیقت در برخی از شیوه های درمانی برای لاغرشدن افراد چاق مورد استفاده قرار می گیرد.

  ۶ - ابتلا به سوءمزاج بارد نیز یکی دیگر از دلایل ابتلا به لاغری است. درمانگران برای درمان لاغری پیش از هر چیز احتمال وجود سوءمزاج بارد را در بیماران شان بررسی می کنند.

  ۷ – وجود انگل در دستگاه گوارش نیز از جمله مواردی است که موجب کاهش وزن افراد و لاغری آنها می شود زیرا انگل پیش از آنکه مواد غذایی هضم و جذب شود از آنها تغذیه می کند.

  ۸ - خواب معتدل و مناسب نیز در درمان این اختلال موثر است. افرادی که برای درمان لاغری و افزایش وزن به پزشک مراجعه می کنند باید علاوه بر کنترل و تنظیم ساعات خوابشان، فعالیت ها و برنامه های روزانه خود را نیز تنظیم کنند.

  ۹ - برخی داروهای گیاهی در عطاری ها به فروش می رسد که برای درمان لاغری از سوی فروشندگان توصیه می شود. متاسفانه تجویز بسیاری از این داروهای گیاهی بدون لحاظ کردن علل واقعی لاغری در افراد، صورت می گیرد. در حقیقت این گروه به همه افراد لاغر با طبع و مزاج مختلف یک داروی گیاهی را تجویز می کنند، به همین دلیل است که برخی از مردم از این داروها نتیجه می گیرند و برخی آنها نتیجه نمی گیرند و با مصرف آن دچار اختلال دیگری نیز می شوند. از این رو لازم است افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند و می خواهند لاغری خود را درمان کنند پیش از مصرف هر گیاه و داروی طبیعی با متخصص و درمانگر طب سنتی مشورت کنند.

  دسته بندی : عمومی،
  نظرات پست
  این نظر توسط How do you get taller? در تاریخ دوشنبه 27 شهریور 1396 12:53 ق.ظ ارسال شده است
  Great post but I was wondering if you could write a litte more on this
  subject? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more.

  Cheers!

  این نظر توسط http://proudlexicon5835.jimdo.com در تاریخ چهارشنبه 18 مرداد 1396 01:56 ب.ظ ارسال شده است
  Excellent pieces. Keep writing such kind of information on your blog.
  Im really impressed by your site.
  Hi there, You've done an incredible job. I will definitely digg it and individually recommend to my friends.
  I am confident they will be benefited from this website.

  این نظر توسط What makes you grow taller during puberty? در تاریخ سه شنبه 17 مرداد 1396 12:59 ب.ظ ارسال شده است
  always i used to read smaller articles that also clear their
  motive, and that is also happening with this piece of writing which I
  am reading here.

  این نظر توسط BHW در تاریخ جمعه 25 فروردین 1396 08:52 ق.ظ ارسال شده است
  I constantly emailed this blog post page to all my friends, for the reason that if like
  to read it after that my contacts will too.

   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر